راهنمای خرید انواع شیرآلات

اگر قصد خرید انواع شیرآلات ساختمانی دارید، باید بدانید که فرقی نمی‌کند چه نوع شیری قرار است که خریداری کنید، شیرظرفشویی، یا شیر روشویی و یا شیر توالت. مهم این است که هنگام خرید باید نکاتی را حتما بدانید و هنگام خرید آن را در نظر بگیرید.

 

انتخاب و خرید شیرآلات کار سختی است، اما اگر با آگاهی بیشتر انتخاب کنید، مطمئنا با اطمینان بیشتر می‌توانید شیرآلات مناسبی را خریداری کنید.

 

 

هنگام خرید انواع شیرآلات (ظرفشویی، روشویی، توالت و حمام ) تنوع، مواد اولیه، آبکاری و حتی قیمت ما را گیج می‌کند. از طرفی هنگامی که قصد خرید می‌کنیم، یعنی برای مدت طولانی می‌خواهیم شیرآلاتی را بخریم که یک عمر برای ما کار کند.

اغلب ما یک سوال را بیش از همه به آن اهمیت می‌دهیم و آن این است که کدام شیراستاندارد مناسب برای منزل یا محل کار ما است؟ یک شیراستانداردی که قرار است خریداری شود، باید دارای چه کیفیتی باشد؟

در ادامه می‌خواهیم به شما مهمترین نکاتی که هنگام خرید شیرآلات باید در نظر بگیرید، را به شما بیگویئم تا شما با دانستن این نکات بتوانید، خریدی مناسب داشته باشید.

مهمترین نکات هنگام خرید انواع شیرآلات ساختمانی

 

  • انواع شیرالات ساختمانی از نظر ساختار داخلی
  • انواع شیرآلات ساختمانی ازنظر عملکرد
  • انواع شیرآلات ساختمانی از نظر جنس بدنه
  • انواع شیرآلات از نظر رنگ و طرح
  • انواع شیرآلات از نظر صرفه جویی در آب
  • انواع شیرآلات از نظر نصب آسان
  • انواع شیرآلات ساختمانی از نظرگارانتی

انواع شیرآلات ساختمانی از نظر ساختار داخلی

شیرآلات بهداشتی شامل انواع شیرهای ظرفشویی، روشویی، توالت و حمام است. طراحی، کیفیت آبکاری و جنس بدنه آن هنگام خرید، تاثیر مستقیمی در انتخاب شما دارد. شیرآلات علاوه بر زیبایی باید کیفیت بالایی داشته باشد.

 

بسیاری از ما به دلیل عدم آگاهی فقط به ظاهر توجه می‌کنیم، این در حالیست که کیفیت و ساختار داخلی آن، از ظاهر شیرآلات مهمتر است. به همین دلیل خیلی مهم است که از چه کارخانه ایی خریداری می‌کنید. سایت اکوئیل فیدار، به شما پیشنهاد می‌کند با توجه به بودجه‌ایی که دارید، می‌توانید از کارخانه‌های (شودر، راسان و KWC) و مستقیم از سایت خریدار کنید. تا علاوه بر اینکه جنسی با کیفیت خرید می‌کنید، به صورت آنلاین و بی نیاز به حظور فیزیکی می‌توانید، انواع شیرآلات بهداشتی مورد نیاز خود را خریداری کنید.

همانطور که قبلا هم اشاره شد، در دنیای شیرآلات ما دارای ۴ نوع شیرآلات ساختمانی ( شیرآلات آشپزخانه، حمام، توالات و روشویی) هستیم. که هنگام خرید هر کدام از این موارد باید این نکات را رعایت کنید.

انواع شیرآلات از نظر عملکرد

معمولا شیرآلات از نظر عملکرد یا به صورت توپی هستند یا اهرمی. اما امروزه شیرآلات اهرمی بسیار پرطرفدار بوده و در اکثر اماکن ما شاهد این نوع از شیرآلات هستیم.

درنظر داشته باشید، هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، حتما اهرم آن را امتحان کنید، هرچه قدر اهرم روان تر باشد، با فشار کمتری حرکت می‌کند.

انواع شیرآلات از نظر جنس و کیفیت

جنس انواع شیرآلات ( ظرفشویی، حمام، توالت و روشویی) از آلیاژ برنج مرغوب ساخته می‌شود. طبق استاندارد ایران تقریبا ۵۸ تا ۶۰ درصد آن مس و بقیه روی است. اگر میزان سربی که در شیرآلات استفاده می‌شود بالاتر از ۲٫۵ درصد باشد، برای سلامتی ما مضر است.

به همین منظور مهم است که از شیرآلات معتبری چون KWC، راسان و شودر خریداری کنید. زیرا میزان سرب در شیرآلات تولید شده توسط این برندها کمتر از ۲٫۵ درصد بوده و باعث حفظ سلامتی شما خواهد شد.

سرب ماده‌ای سمی بوده که برای سلامتی انسان خطرناک است. علاوه بر این سرب مقاومت کمتری نسبت به برنج دارد و در مقابل عوامل فرسایش محیطی به مرور زمان فرسوده شده و باعث کاهش طول عمر محصول می‌گردد.

اما متاسفانه باید گفت برخی از برندهای متفرقه از آلیاژسرب به مقادیر بالا جهت کاهش هزینه استفاده می‌کنند، که صدرصد برای سلامتی شما مضر است.

اگر هنگام خرید انواع شیرآلات ساختمانی، آبکاری مناسبی را انتخاب نکنید، با در معرض قرار گرفتن رطوبت، کدر شده و جلای خود را از دست می‌دهند. 

برای آبکاری انواع شیرآلات بهداشتی، از کروم، نیکل، نیکل براق، برنز جلا دیده، فولاد سفید، سیاه و ضدزنگ استفاده می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که در جنس شیرآلات ساختمانی موثر است، پولیش و پرداخت کاری به دور از پستی و بلندی و با ضخامت ۲۰ میکرون است.

اگر می‌خواهید متوجه شوید که شیرآلاتی که انتخاب کرده‌اید، دارای کیفیت بالایی هستند، در نور به سطح آن نگاه کنید، نباید روی آن موج دیده شود. در غیراین صورت شیرآلات بهداشتی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.
علاوه برکیفیت ملزوماتی که داخل انواع شیرآلات (حمام، روشویی، ظرفشویی و توالت) استفاده می‌شود که اگر دارای استاندارد نباشد، مطمئنا از نظر فنی به مشکل برخورد خواهید کرد.

اجزایی مانند کارتریج، شلنگ، واشر و اورینگ و سایر قطعات باید استاندارد باشند. هنگامی که شیرآلات اهرمی خریداری می‌کنید، دقت کنید که کارتریج آن باید کاملا تخت باشد که با گذشت زمان و به دلیل کند شدن ابزار تراشکاری و تیزکردن چندباره آن، محل کارتریج به صورت مخروطی درآمده و در عمر کارتریج تاثیر می‌گذارد.

هنگام خرید انواع شیرآلات بهداشتی، حتما دقت کنید که با کارتریج سرامیکی خریداری کنید.

انواع شیرآلات از نظر رنگ و طرح

همچنین رنگ و طرحی که می‌خواهید خریداری کنید، بسیار مهم است. زیرا باید با دکوراسیون آشپزخانه، دستشویی، حمام و… هماهنگ باشد.

انواع شیرآلات از نظر صرفه جویی در آب

کشور ایران، دردهه گذشته با کمبود آب شدید روبه رو بوده و به همین منظور توصیه می‌شود تا از شیرآلاتی استفاده شود، که باعث کاهش مصرف آب می‌شود. مهمتر عامل کاهش مصرف آب در شیرآلات، پرلاتورها هستند که می‌توانند تا ۹۰درصد باعث صرفه جویی در آب شوند.

هنگام خرید شیرآلات حمام، به سردوش آن دقت کنید. برخی از سردوش‌ها مجهز به تکنولوژی ترکیب آب و هوا بوده و باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شوند.

انواع شیرآلات از نظر نصب آسان

نصب آسان شیرآلات از اهمیت بالایی برخوردار بوده و عدم استفاده از پیچ و مهره زیاد هنگام نصب می‌تواند عاملی باشد که شما هنگام نصب شیرآلات، دچار دردسر نشوید.

انواع شیرآلات از نظر گارانتی

ضمانت و خدمات پس از فروش نیز یکی دیگر از مواردی است که هنگام خرید شیرآلات استاندارد باید به آن توجه داشت. حتی شیرآلات ارزان استاندارد و با کیفیت مورد نظر شما در هنگام خرید باید گارانتی امضا شده و با تاریخ معتبر داشته باشند.

اما اگر از اکوئیل فیل و انواع شیرآلات موجود در این سایت مانند برندهایی (شودر، راسان و kwc) خریداری کنید، مطمئن باشید که از گارانتی معتبر و ضمانتی چندین ساله برخوردار خواهید شد.

 

https://aconeilfidar.ir